Metin 2 Otomatik Küfür Banlama Questi


Metin 2 Otomatik Küfür Banlama

Bugünkü yazımızda sizlere online oyunların ve PvP serverlerin büyük bir sorununa çözüm bulacağız. Maalesef ülkemizde klavye delikanlılığı denilen bir olay var ve en ufak bir olayda saydırmaya başlıyorlar. Bu gibi insanların serverimizde yeri yok ayrıca diğer oyuncuları rahatsız etmeye haklarıda yok.

Bu eklentimiz ile sizi ve serverinizi büyük bir dertten kurtarıyoruz. Artık serverinde küfür edenlerin cezasını sistem otomatik olarak kesecek. Şimdi kuruluma geçelim. İlk önce şunu söyleyeyim sistem küfürleri 4 farklı dereceye göre algılar bunlar A, B, C ve D. A’dan D’ye giderek önem derecesi artan küfürleri sıralarsanız, en ağır küfür edenlerin cezası ile küçük bir küfürün cezası aynı olmaz.

 • İlk olarak buradan dosyamızı indiriyoruz.
 • Filezilla ile FTP adresimize bağlanıyoruz ve /usr/game/share/locale/turkey/quest klasörüne giriyoruz.
 • İndirdiğimiz dosyaları buraya atarak FTP’deki işimizi bitirmiş oluyoruz.
 • Putty giriyoruz ve cd /usr/game/share/locale/turkey/quest dizininde ee hongkong_list yazarak en aşağıdaki satıra iniyoruz.
 • Daha sonra yapmamız gereken yine en alt satıra otokufurban.quest yazarak 1 defa ESC 2 defa A tuşuna basmak.
 • Son olarak ./qc otokufurban.quest yazdıktan sonra sisteme reboot atıyoruz ve artık küfürcüler kaçacak delik arasınlar!

 

Arkadaşlar otomatik küfür banı her serverde kullanmanızı öneriyoruz, ancak artık alışkanlık haline getirilmiş ” a m k ” gibi kelimeler de oto bana eklemenizi pek tavsiye etmiyoruz onun haricinde daha çok aileye hakaretleri ekleyebilirsiniz.

Metin2 pvp serverler hakkında bir önceki Metin2 PvP Server Reload Komutları isimli makalemizde metin2 komutlar ne işe yarar, metin2 reload kodları ve metin2 reload komutları konuları hakkında detaylı bilgilere yer verilmiştir.

“Metin 2 Otomatik Küfür Banlama Questi” için 2 Yorum

 1. Şeyda Yıldırım dedi ki:

  @ hmzaydg İzmir / Foçada asker Olan arkadasimiz Metin hocamız bu şiiri Sizin Click besteleyecek müdürüm saygılar r http://t.co/OG0czitltj 2

 2. RedGart99 dedi ki:

  benim topladığımı kesiyor

Metin 2 Otomatik Küfür Banlama Questi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz