Metin 2 PvP Server NPC Fiyat Değiştirme


Metin 2 PvP Server NPC Fiyat Değiştirme

Bu yazımızda sizlere pvp serverinizdeki NPC’lerin yani otomatik karakterlerin yani satıcı, zırh ustası vs. sattıkları itemlerin fiyatını değiştirmeyi göstereceğiz. Bu olay ile bir itemin parasını arttırarak alınmasını zorlaştırabilir, azaltarak kolaylaştırabilir ya da bedavaya verebilirsiniz. Size bir öneri eğer serveriniz emek serveri olacaksa fiyatları fazla aşağıya çekmeyin, ws’lik server ise fiyatları bayağı aşağıda tutun.

Yeni item eklediyseniz de bu yol ile fiyatını değiştirebilirsiniz. Bunu yapabilmek için gerekli tek şey Nacivat bilgileriniz. Eğer bu bilgileri biliyorsanız anlatımımıza geçelim. Eğer bilmiyorsanız öğrenmeniz gerekmekte.

  • Nacivat’a giriş yapıyoruz. (İşte burada bilgiler gerekli.)
  • Girdikten sonra Player>>Player tablosuna girerek devam ediyoruz. İtem_proto dosasını açtıktan sonra yapmamız gereken basit bir işlem kaldı. Fiyatını değiştirmek istediğimiz bir itemin kodunu aratarak bulmak.
  • Bulduktan sonra GOLD yazan kısma istediğimiz fiyatı giriyoruz, kaydediyoruz ve kapatıyoruz. Son olarak değişiklerin server üzerinde etkili olabilmesi için reboot atmamız gerekmekte.

Artık sizin istediğiniz fiyatlar geçerli olacak pvp serverinizde, iyi oyunlar.

Metin2 pvp serverler hakkında bir önceki Metin2 FreeBSD Mysql 5.5 Kurulumu isimli makalemizde freebsd mysql kurulumu, metin2 mysql kurulumu ve mysql 5.5 kurulumu konuları hakkında detaylı bilgilere yer verilmiştir.

28 Mayıs 2014 Saat : 8:16

Metin 2 PvP Server NPC Fiyat Değiştirme Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz