Metin2 Afk Modu Questi – Yeni 2014


Metin2 Afk Modu Questi – Yeni 2014

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda PvP serverinize ekleyebileceğiniz güzel bir eklentiden bahsedeceğiz. Bilgisayar dilinde AFK (away from keyboard) kelimesi o an oyuncunun bilgisayar başında olmadığı anlamına gelir. Ancak diğer oyuncuların bu oyuncuyu AFK olarak görmesini sağlamak oyuncuların boşa zaman kaybetmesini engeller.

Oyuncu AFK modunu açarsa bir kayaya dönüşür ve etrafındakiler onun AFK olduğunu bilir ancak mesaj atanlar nasıl anlayacak derseniz, mesajlarda da sistem AFK modunda olduğunu belirten bir bilgilendirme mesajı atıyor. Eklentiden bu kadar bahsedildiği yeter şimdi de kurulumuna geçelim, adımları eksiksiz tamamlarsanız bu güzel modu serverinize ekleyebilirsiniz.

 • İlk olarak bu linkten lazım olan dosyaları indiriyoruz.
 • Filezilla veya türevi bir program ile FTP’mize giriyoruz.
 • /usr/game/share/locale/turkey/quest klasörüne kadar ilerliyoruz ve indirdiğimiz dosyaları buraya atıyoruz.
 • Daha sonra Putty giriyoruz.
 •  cd /usr/game/share/locale/turkey/quest dizinine girdikten sonra ee hongkong_list yazarak en aşağıdaki satıra giriyoruz.
 •  En aşağıdaki satıra ” yardimlazim.quest ” yazarak bir defa ESC 2 defa A tuşuna basıyoruz ve .qc/ yardimlazim.quest yazdıktan sonra sistemimize reboot atıyoruz.İşlemimiz bu kadar arkadaşlar. Reboot atıktan sonra afk questi aktif olacaktır.

  Tekrar hatırlatmak isterim ki bu afk questi 2014 yapımıdır. Yani diğerlerinden farklı bir questtir çoğu popüler serverde bu afk questini kullanmaktadır. Eğer yapamadığınız bir konu olursa lütfen soru sormaktan çekinmeyin iyi oyunlar 🙂

Metin2 pvp serverler hakkında bir önceki Metin2 GM ONLINE - OFFLINE Questi isimli makalemizde metin2 gm girince yazı, metin2 gm giriş ve metin2 gm girişi yapma konuları hakkında detaylı bilgilere yer verilmiştir.

1 Haziran 2014 Saat : 12:17

“Metin2 Afk Modu Questi – Yeni 2014” için 1 Yorum

 1. Bilgehan Borucuoğlu dedi ki:

  Ben SBS’ye girmeden önce Metin2’de pazar kurup öyle gidiyordum, bana zordan bahsetme canıs

Metin2 Afk Modu Questi – Yeni 2014 Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz