Metin2 Giriş Ekranına Sosyal Medya Hesaplarını Eklemek


Bugünkü konumuz giderek sosyalleşen dünyamızda ve ülkemizde; sosyal medyayı pvp serverinize en güzel şekilde oturtma şekillerinden biri olan giriş ekranına sosyal medya hesaplarınızı resimleriyle birlikte eklemeyi göstereceğim. Ne işe yarar acaba bu diyecek olursanız, öncelikle oyuncularınızı sayfalarınızı beğenmeye teşvik edebilir ve bir hayran kitlesine sahip olabilirsiniz.

Yada oyunda sorun olduğunda bilgi alabilecekleri bir platform olacaktır. Bir başka yararı ile sosyal medya üzerinden oyuncularınıza yönelik yarışma yapabilir ve oyunla olan bağlarını sıklaştırabilirsiniz. FacebookTwitter ve Youtube butonları koymamız yeterli bence. Birde ufak bir öneri, PvP serverinize bir tanıtım videosu hazırlatarak Youtube’a eklemenizdir.

Şimdi de kurulumuna geçelim, kısa sürecek endişe etmeyin.

  • Her zamanki gibi ilk olarak locale_tr dosyamızı açalım.
  • Açtıktan sonra bu linkten vereceğim dosyaları indirerek içine atalım.
  • Daha sonra paketleme.xml kısmına bu linkteki kodları koyarak kaydedelim.
  • Son olarak bu linkten vereceğim kodları Loginwindow.py adlı dosyamıza koyalım ve son defa kaydedelim. Son olarak eğer başarıyla hallettiyseniz pvp serverinizin giriş ekranı aşağıdaki gibi olacaktır.

Metin2 pvp serverler hakkında bir önceki Metin 2 PvP 2014 Giriş Ekranı isimli makalemizde metin2 login ekranı, metin2 yeni giriş ekranı ve pvp server login ekranı konuları hakkında detaylı bilgilere yer verilmiştir.

12 Haziran 2014 Saat : 8:15

“Metin2 Giriş Ekranına Sosyal Medya Hesaplarını Eklemek” için 1 Yorum

  1. oSteeL dedi ki:

    Kardeş link kırık

Metin2 Giriş Ekranına Sosyal Medya Hesaplarını Eklemek Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz