Metin2 Hangi Pack ne işe yarar


Metin2 Hangi Pack ne işe yarar

Her Metin2 Pvp Server yöneticisi mutlaka hangi packin ne işe yaradığını bilmeli. Çünkü server ile ilgili herhangi bir sıkıntı olduğunda veya serverinize birşey eklemek istediğinizde hangi dosyaya eklenceğini iki saat araştırmak yerine direk olarak yapabilir. Veya örneğin diyelim envanterde pot resimleri gözükmüyor hemen dersiniz he o zaman localede sorun var ve locale dosyasını açıp düzeltirsiniz. Çok uzatmadan hangi dosyaların ne işe yaradığından bahsedelim;

Root : Bu bölüm de ip iniz bulunmaktadır. Ayrıca “.msm” uzantılı dosyalar zırhların dış görünüşüdür. Servere bir mob eklediğinizde rootda bulunan np listte eklediğiniz mobu yazmalısınız.

İcon: Burda itemlerin iconları (depodaki görünüşleri) vardır.

Loce_tr: Burasıda serverin atar damarıdır. Burası serverin makyajıdır, login ekranını vs burdan ayarlarsınız.ccc

Npc,Npc2: Burada npc ve binekler vardır. Hem npclerin hem de bineklerin 3 boyutlu gorunuşlerine burdan bakabilirsiniz.

İtem: Burası oyunda bulunan itemler ile ilgilidir. İtemlerin 3 boyutlu hallerini, icon hallerini, güçlerini vs burdan ayarlabilirsiniz.

Monster,Monster2 : Burada karakterler ve hayvanların dış görünüşleri vardır. Yine burdan dış görünüşlerine bakıp değişikliker yapabilirsiniz

Metin2 pvp serverler hakkında bir önceki Metin2 Pvp Server Küfür Engelleme Sistemi isimli makalemizde metin2 pvp server küfür engelleme, pvp server reklam engelleme ve pvp serverler küfür engelleme konuları hakkında detaylı bilgilere yer verilmiştir.

16 Mayıs 2014 Saat : 4:42

Metin2 Hangi Pack ne işe yarar Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz