Metin2 İnjektörü Engelleme – Mss32 Hile Koruma Sistemi


Metin2 pvp serverler de son günlerde oldukça artan ve gittikçe artmaya devam eden injektör yöntemi ile hile yapma ve hileyi engelleme hakkında bilgi vereceğiz.

İnjektor yontemini bilmeyenler için kısaca anlatmak gerekirse, injektor  .exe ile yani ayrı bi program hile hile yapmak yerine hileyi metin2 nin kendi dosyalarına inekte edip metin2 ile aynı anda açmasına yardım eden programdır. Bu programlar phyton kodları ile yapılıyor ve metin2 nin kendi dosyası olan ” mss32.dll ” ile yapılıyor. O yüzden bizlerde bu dosyayı düzenleyerek injektörün kullanılmasını zorlaştırmaya çalışacağız. Bizim yapcağımız şeyi kısaca anlatmak gerekirse, eğer mss32.dll dosyasında bir değişiklik varsa metin2 açılmayacak hata verecek. Böylece hata verdiği için oyun açılmayacak ve mecburen hileyi silmek zorunda kalacaklar. İnjektör sistemi metin2 root sistemine gizlice giriyor ve bu bilgilerle oynayarak hileyi çalıştırıyor.

İnjektörü kullanımını engellemek için ilk önce root ve pack dosyalarını kullanmasını bilmeniz gerekiyor, eğer bilmiyorsanız blogumuzdaki konuları okuyarak detaylı bilgi alabilirsiniz. İşlemleri sırasıyla anlatıyorum;

 – İlk önce metin2/pack içerisindeki root.epk dosyasını açın.
– Ardından root.epk içerisindeki ” prototype.py “i bulup açın.
– Ctrl + F ye bazın ve şu kodu aratıp bulun ; ” RunApp( ) “.
– Bu kısmı resimdeki gibi değiştiriyoruz ( Konunun sonunda yazacağınız kodu vereceğim)


Ardından not defterini kapatın. Bu ayarlardan sonra mss32.dll değişirse metin2 pvp serverler  hata verip açılmayacak.

KODUMUZ

sizefile = os.path.getsize(“MSS32.dll”) 
if(str(sizefile)==”979968″): 
RunApp() 
else: 
dbg.LogBox(“Mss32.dll değiştirildiği için oyun açılmayacak. İnjektörü silip tekrar deneyin.”)

Metin2 pvp serverler hakkında bir önceki Metin2 Pvp Server Programlarının Girişleri isimli makalemizde bağlanma, filezilla kullanımı ve metin2 pvp server putty kullanımı konuları hakkında detaylı bilgilere yer verilmiştir.

18 Mayıs 2014 Saat : 10:40

Metin2 İnjektörü Engelleme – Mss32 Hile Koruma Sistemi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz