Metin2 Molebox Launcher Hatası ve Çözümü


Metin2 pvp serverler de güvenlik amacıyla kullanılan metin2 molebox programı server yöneticilerine bir sürü kolaylık sağladı. Molebox programı ile root vs packleri client ile birleştirebiliriz. Ama her ilacın nasıl bir yan etkisi varsa, her yeniliğin de yanında ufak tefek dezeavantajları da olabiliyor. Molebox programının dezevantajı ise çok ender karşılaşılan ” metin2 molebox fatal error ” hatasıdır. Bu makalemizde hem pvp server yönetcilerinin bu hatayı nasıl yok edebileceği hemde pvp server oyuncularının bu haftayı nasıl yok edebileceğinden bahsedeceğiz.
metin2 molebox fatal error

Oyuncular için Molebox Hatasının Çözümü 

 • İlk önce hatayı sadece siz mi alıyorsunuz yoksa herkes mi bu hatayı alıyor onu öğrenin. Eğer herkes bu hatayı alıyorsa çözüm sizin elinizde değil ancak hatayı sadece siz alıyorsanız makaleyi okumaya devam edin.
 • Eğer sorun sadece sizdeyse büyük ihtimalle server otopatch ile çalışıyordur
 • Yapmanız gereken tek şey ” metin2client.bin ” yada serveriniz hangi .bin dosyası ile metin2 yi açıyorsa onu silip otopatchın onu tekrar oluşturmasını sağlayın.
 • Eğer bunu yapınca düzelmezse metin2 pvp server yöneticilerinden temiz bir pack isteyin ve onu kurun.
 • Eğer yine çalışmazsa, bilgisayarınız molebox çalıştırmak için uygun değil. Başka bir server deneyin yada yeni bir bilgisayar alın.

 

Metin2 Pvp Server Sahipleri için Molebox Hatasının Çözümü 

 

 • Eğer oyuncularınız bu hatayla karşılaşıyorsa kapatma işlemini yanlış yapmışsınızdır.
 • Kapatma işlemi şu şekilde olmalı; packler pack dosyasının içindeyken eklenmeli, ana dizindeki dosyalarda anadizindeyken molebox kapatılmalı.
 • Molebox çoğu virüs programı tarafından virüslü olarak algılanıyor eğer siz kurulumu yaparken antivirüs programı moleboxun bazı dosyalarını sildiyse bu hatayı almış olabilirsiniz. Antivirüsü kapatıp tekrar moleboxu kurarak deneyin.
 • Başka bir ihtimal ise otopatch kullanıyorsanız molebox kullandığınız dosya sunucuya yüklenmemiş olabilir, kontrol edin.
 • Başka bir ihtimal ise metin2client.bin dosyasında değişiklik yapmanızdır. Eğer metin2client.bin dosyasına kod eklediyseniz ve bu kodu molebox kodu üzerine yazmadıysanız bu hatayı almış olabilirsiniz. İlk önce moleboxa yazıp daha sonra metin2client.bine yazarsanız bi sıkıntı kalmaz.

 

Eğer hala hatayı alıyorsanız yorum atarsanız yardım etmeye çalışırız. Hepinize eğlenceli metin2 pvp serverler 🙂

 

Metin2 pvp serverler hakkında bir önceki Metin2 PvP Server Reload Komutları isimli makalemizde metin2 komutlar ne işe yarar, metin2 reload kodları ve metin2 reload komutları konuları hakkında detaylı bilgilere yer verilmiştir.

“Metin2 Molebox Launcher Hatası ve Çözümü” için 1 Yorum

 1. Erhan Özgül dedi ki:

  Bazıları nicklerini metin2 den falan mı calıyo diye düşünüyorum isimlere bak amk ya

Metin2 Molebox Launcher Hatası ve Çözümü Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz