Metin2 Mysql Şifresini Tekrar Kurtarma


Metin2 Mysql Şifresini Tekrar Kurtarma

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda PvP serverinizde önemli bir bilgi olan MYSQL şifrenizi unutmanıza derman olacak bir çözüm sunacağız. Bu çözüm sayesinde Nacivat’tan Mysql’a giremiyorsanız ya da unuttuysanız (Arkadaşlar bu gibi bilgiler önemli, her zaman ulaşabileceğiniz bir yerde güçlü bir şifreniz olsun.) okumaya devam edin, sizi bu dertten kurtaracağız.

Bu çözüm ile sizi mysql’ı yeniden kurma gibi büyük bir dertten kurtarmamız da cabası. Çözüm yolunu eksiksiz takip ederek şifremizi kurtarabiliriz. Bunun için lazım olan tek şey şifresini bildiğimiz bir PvP’nin FTP adresi. Başlıyoruz.

  • Öncelikle Filezilla ya da türevi bir program ile FTP adresimize bağlanıyoruz ve var/db/mysql/mysql/mysql dizinine ilerliyoruz. Bu klasörde bulunan user.frm, user.MYD, user.MYI dosyalarını siliyoruz. Korkmayın, serverinize bir şey olmayacak.
  • Sildiğimiz bu dosyalar yerine yukarda belirttiğim gibi şifresini bildiğiniz bir PvP serverde aynı dizinde bulunan bu dosyaları atıyoruz ve yeni atmış olduğumuz dosyalardaki şifre sizin PvP serverinizinde şifresi olmuş oluyor.
  • Server’i reboot etmenize gerek yok SSH’den“/usr/local/etc/rc.d/mysql-server restart” komutuna girerek MYSQL restart yapmış oluyorsunuz.

UYARI : Arkadaşlar her ne kadar güçlü şifre oluşturduysanız keylogger denilen bela bir virüs yüzünden şifreniz kolaylıkla çalınabilir. Güvenlik için sağlam bir antivürüs programı kullanmanızı öneririz ve ayrıca şifrelerinizi olduğunca ekran klavyesinden yazmanızı tavsiye ediyoruz.

Metin2 pvp serverler yöneticilerinin bu uyarıları dikkate almalılar.

Metin2 pvp serverler hakkında bir önceki Metin2 Pvp icon Gözükmeme Hatası isimli makalemizde metin2 icon gozukmuyor, metin2 icon hatası ve metin2 pvp server icon gozukmuyor konuları hakkında detaylı bilgilere yer verilmiştir.

Diğerleri ;

  • metin2 ifresi
26 Mayıs 2014 Saat : 2:18
  Genel

“Metin2 Mysql Şifresini Tekrar Kurtarma” için 1 Yorum

  1. AYSE dedi ki:

    metin2 de hile açan orospu çocuğunu buldum aq http://t.co/AZmJK9CWQW

Metin2 Mysql Şifresini Tekrar Kurtarma Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz