Metin2 Ox Eventi Nasıl Yapılır


Metin2 Ox Eventi Nasıl Yapılır

Merhaba metin2 pvp server  severler. Bu makalemizde ox eventinin nasıl yapıldığını anlatacağım.

Bildiğiniz üzere pvp serverlerin vazgeçilmezlerinden biri eventlerdir. Sürekli kasılmak sürekli düello yapmak oyuncuları bir süre sonra sıkar. Arada çeşitli etkinlikler yapmak gerekir. Bu eventlerin en başında ox eventi gelmektedir. Ox eventi oldukça eğlenceli ve oyuncuların sevdiği eventlerden bir tanesidir. Ox eventini bilmeyeniniz yoktur ancak bilmeyenler için tekrar hatıratalım; OX eventi bilgiye dayalı bir eventtir. Etkinlik başlamadan önce oyunculara duyurulur duyurudan sonra belli bir süre ox eventine giriş için kapılar açılır. Ox eventine genellikle urielden girilir bazı pvplerde değişik yerlerden de girilebiliyor. Oyuncular evente girdikten sonra kapılar tekrar kapatılır ve sadece izleyici kapıları açılır. Event başladığında oyun otomatik olarak soru sorar ve oyuncuların cevaplandırmaları için 10 saniye süre tanır. Eğer sorunun cevabı doğruysa sahnenin X kısmına eğer cevap yanlışsa sahnenin O kısmına geçilir. Yanlış bilenler otomatik olarak oyundan atılır. Sona kalan kişi de yöneticinin istediği ödülle ödüllendirilir.

Metin2 Pvp server sahipleri için ox eventinin nasıl başlatılacağından bahsetmek gerekirse;

– /go ox  yazılarak ox haritasına ışınlanılır.
– Ox haritasında yaşlı nine veya isimsiz çiçekler olması lazım. Hangisi varsa ox yarışmasını başlatmak için tıklıyoruz. Eğer ikisi de yoksa isim çiçekleri çağırmak için “/m 20358” yazıyoruz ve ox yarışmasını başlatıyoruz.
– OX girişini açtıktan sonra “/n” yazarak oyunculara ox eventinin başladığını duyuruyoruz.
– Yeterli giriş sağlandıktan sonra isim çiçeklerden ox eventi girişini kapatıyoruz ve yarışmayı başlatıyoruz.
– Eğer dilerseniz tek tek soruları siz sorabilirsiniz veya quest hazırlayarak bunu otomatik hale getirebilirsiniz.

Pvp serverlerin vazgeçilmez eventi olan ox eventi sorularının questini sitemizden bulabilirsiniz.

Metin2 pvp serverler hakkında bir önceki Metin2 Boss Eventi Nasıl Yapılır isimli makalemizde boss eventi yapma, metin2 pvp server boss eventi nasıl yapılır ve pvp server boss event konuları hakkında detaylı bilgilere yer verilmiştir.

12 Mayıs 2014 Saat : 8:07
  Genel

Metin2 Ox Eventi Nasıl Yapılır Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz