Metin2 Pvp icon Gözükmeme Hatası


Metin2 Pvp icon Gözükmeme Hatası

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda Metin 2 pvp server kuranların sıkça karşılaştığı bir sorunun çözüm aşamalarından bahsedeceğiz. Nedir bu sorun? Serverinizde icon gözükmez. İcon’un gözükmemesinin 2 nedeni vardır.

Bunlardan ilki bir icon dosyası olmamasıdır. Olmayan dosyayı göstermemesi gayet normaldir. Yapmamız gereken icon.tga isimli bir icon dosyası oluşturmanızdır. Bu sorun işin kolay kısmıdır, normal olmayan ise şu ki; bu dosya bulunduğu halde gözükmez. Bunun nedeni ise ya ikon dosyasına bağlantı yoktur ya da farklı bir dosyaya bağlantı yapılmıştır. Bu hatayı düzeltmemiz için itemlist.txt dosyasında bazı değişiklikler yapmamız gerek.

  • Öncelikle itemlist.txt dosyasını açalım. (Bulunduğu yer locale_tr’dir.)
  • Daha sonra gözükmeyen itemi bulalım. Örneğin 2222 kodlu itemin iconu gözükmüyor. Listeden itemi bulduktan sonra karşısında yazan yolda ve isimde bir icon olup olmadığını kontrol edin. Var ve gözükmüyor ise ya icon başka bir itemde kullanılmıştır ya da dosyanın uzantısı yanlıştır.
  • Eğer uzantı .gr2 ise yapmamız gereken bunu .tga uzantısına çevirmek.

Eğer elinizde hazır icon yok ve pvp serverinizdeki itemlere icon eklemek istiyorsanız bu linkteki iconları kullanabilirsiniz.

Metin2 pvp serverler hakkında bir önceki Metin2 Pvp Server 2014-2015 Diff Kodları isimli makalemizde diff kodları, files diff ve metin2 diff konuları hakkında detaylı bilgilere yer verilmiştir.

24 Mayıs 2014 Saat : 9:34

Metin2 Pvp icon Gözükmeme Hatası Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz