Metin2 Pvp Nacivat (mysql) Açığını Kapatmak


  • Anasayfa
  • Metin2 Pvp Nacivat (mysql) Açığını Kapatmak
Metin2 Pvp Nacivat (mysql)  Açığını Kapatmak

Merhaba arkadaşlar,
Bu makalemizde pvp serverlerde bulunan önemli bir açığı nasıl kapatacağımızdan bahsedeceğim. Açığı nasıl kapatacağımızdan bahsetmeden önce bu açık sayesinde neler yapılabileceği hakkında ufak bir bilgi vermek istiyorum. Bu açık sayesinde,

-Mysqlunuza girebilirler
-Mysql silebilirler
-İstediği kişiyi GM yapabilirler
-Edit yapabilirler
-Oyundaki karakterleri silebilirler

kısacası sizin yapabileceğiniz her şeyi yapabilirler.

Peki bu açık nasıl ortaya çıkıyor ?

Kullandığımız fileslerde nasıl root girişi bulunuyorsa, system girişide bulunmaktadır.  Yani her 2010 filesinin şifresi, her 2011 filesinin şifresi vs aynıdır. Örneğin, tüm 2010 fileslerinin şifresi, 5555aaaa dır. tüm 2011 fileslerinin şifreleri 46465aa dır. Bu şifreleri bilen kişilerde, rahatlıkla sizin nacivatınıza giriş yapabilirler ve sanki kendi serverlarıymış gibi her şeyi yapabilmeleri mümkün.

Açığı kapatmak için,

ilk önce nacivata giriş yapıyor.
Ardından ” Manage Users “‘e tıklıyoruz.
Systeme sağ tıklayarak “Edit User” diyoruz.
Password yazan yere yeni bir şifre yazıp, password confirm yazan yere şifrenizi tekrarladıktan sonra ok’a tıklayarak açığımızı başarıyla kapatmış oluyoruz.

Metin2 pvp serverler hakkında bir önceki Metin2 Pvp Serverinize Biyalog Görevi ekleme isimli makalemizde biyalog görevleri nasıl eklenir, metin2 pvp biyalog ekleme ve pvp server biyalog yapma konuları hakkında detaylı bilgilere yer verilmiştir.

14 Kasım 2013 Saat : 6:49
  Genel

Metin2 Pvp Nacivat (mysql) Açığını Kapatmak Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz