Metin2 Pvp Server Afk Sistemi Nedir ?


Metin2 Pvp Server Afk Sistemi Nedir ?

Metin2 pvp server özellikte bir oyun olup milyonlarca kullanıcıya sahip bir oyun türüdür. Bu oyunun bilinmesi gereken birçok özelliği bulunmaktadır bunlardan biri de  “afk” dediğimiz oyuncunun oyun için de bulunması fakat bilgisayarının başın da bulunmamasıdır yani online olmamasıdır bunu nasıl anlayacağız peki. Oyuncunun görev bölümün de bulunan bir sekmeden görevini aktif hale getirdiği zaman oyun için de taş şekline dönüşecektir böylece oyuncunun “afk” olduğunu yani bilgisayar başın da bulunmadığını gösterir. Bu saye de diğer oyuncular da bu kişinin aktif olmadığını anlayarak onunla iletişim veya oyun içi alışveriş sistemi kuramayacaklarını anlarlar.

Diğer bir deyişle Metin2’de bulunan quest oyuncu aktif olduğunda herkes “afk” olduğunu anlayacak. Gerçek bir pvp server özelliğine sahip oyun da bulunması gereken bu özellik sayesin de zaman kaybı aza indirgenerek oyun indeki devamlılık sağlanmış olur. Bu devamlılık sayesinde de oyunun gelişimi sağlanarak diğer oyunculara da katkıda bulunulur. Eğer bir Metin2 kullanıcısı iseniz bu konular da bilgi sahibi olmanız oyunculuğunuzun gelişi için önemlidir.

Metin2 pvp serverler hakkında bir önceki Metin2 Pvp Server "errorCode=200" Hatası isimli makalemizde Metin2 Pvp Server errorCode=200 Hatası ve metin2 pvp serverler eror code hatası konuları hakkında detaylı bilgilere yer verilmiştir.

20 Mayıs 2014 Saat : 9:31
  Genel

Metin2 Pvp Server Afk Sistemi Nedir ? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz