Metin2 Pvp Server Küfür Engelleme Sistemi


Pvp serverlerin en büyük sorunlarından biri şüphesiz küfür ve reklam içerikli mesajlardır. Artık tik haline getirilmiş “a.m.k” gibi küfürler insanları rahatsız etmesede bazı aileye küfür edilmesi insanları rahatsız edebiliyor. Ayrıca bazı uyanık arkadaşlarımız daha doğrusu kendini uyanık sanan arkadaşlarımız pvp serverlerde kendi serverlerinin reklamını yapıyor. Hatta bazı arkadaşlarımız kendilerini aşıp, bot kullanıp 7/24 sürekli serverinizi kirletebiliyor.Size verdiğimiz sistem ile serverinizdeki reklamları ve küfürleri rahatlıkla engelleyebileceksiniz.

Bence “a,m,k” gibi dilden dile dolaşan artık alışkanlık haline getirilmiş kelimeleri engellemeyin. Eğer engellerseniz oyuncu mesajı 2 saat yazar, yazar sonra tam mesajı yollarken ” lütfen argo kelime kullanmayın” uyarısıyla karşılaşır ve kafayı yer. Artık öyle bi hal aldı ki o kelime küfür olarak algılanmıyor. Çocuk der allah allah ben nerde hata yaptım veya yine özel mesajdan konsurken çocuk mesajı yazar ama içinde o kelimeyi kullanır sonra entera basıp direk mesaj penceresini kapatır ve o argo kelime uyarısını görmez ve o yüzden mesajı kullanıcıya ulaşmaz.  Neyse çok uzatmadan nasıl yapacağınızdan bahsedelim;

– İlk önce dosyamızı indirelim ; İNDİR
– Daha sonra metin2 pvp serverinizin root dosyasını açarak “uichat.py” dosyasını bulun.
– İndirdiğiniz “uichat.py” dosyasını bu dosya ile değiştirin.

İşlem bu kadar 🙂 .py dosyasından engellenecek küfürleri, reklamları vs ayarlayabilirsiniz iyi oyunlar 🙂

Pvp server

Metin2 pvp serverler, pvp server

Metin2 pvp serverler hakkında bir önceki Metin2 Serveri GM Server Yapmak isimli makalemizde metin2 gm server, metin2 gm server kurma ve metin2 gm server yapma konuları hakkında detaylı bilgilere yer verilmiştir.

15 Mayıs 2014 Saat : 9:41

Metin2 Pvp Server Küfür Engelleme Sistemi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz