Metin2 PvP Server Reload Komutları


Metin2 PvP Server Reload Komutları

Bu yazımızda reload komutları ve kullanımları hakkında bilgi vereceğim. Bu komutlar sayesinde serverinizi yeniden başlatmanıza gerek kalmadan düzenlemeler yapabileceksiniz. FTP’de yaptığınız değişiklikleri anlık olarak oyuna yansıtabileceksiniz.

Örneğin bir GM ekleyeceksiniz, yeni bir harita eklediniz, yeni bir item eklediniz yapmanız gereken uygun reload komutunu kullanmak. Tek satırlık kod ile yapılabileceklerimizden bazılarını açıkladım. 4 Farklı reload komutu bulunmakta. Yaptığınız değişikliğe uygun reload kodunu kullanmanız gerekmekte, yoksa işe yaramaz. Komutlardan bahsedelim birazda;

  • :”/reload a” kodu: Bu komut sayesinde veritabanı ile uğraşmadan oyunumuza başka GM ekleyebiliriz. Reboot’a gerek yoktur, anlık olarak güncellenir.
  • :”/reload p”kodu: Eğer oyun içinde düzenleme yaptıysanız, örneğin yeni bir item ya da harita eklediniz, bu kod ile anında değişiklikleri halledebiliriz.
  • :”/reload q” kodu: Bu kod ile FTP’de yani oyun dosyalarında yaptığınız değişiklikleri örneğin yeni bir quest ekleme vs. bu değişiklikleri aktif edebilirsiniz.
  • :”/reload komutu yukarda bahsedilen bütün durumları kapsar, kullanımını önermemekteyiz, eğer serverinizde anlık olarak az oyuncu varsa kullanabilirsiniz.Arkadaşlar unutmamanız gerekir ki metin2 pvp serverler olarak bizim ilk önceliğimiz sizlersiniz. Bu siteyi kurmamızın amacı da sizlere olabildiğince yardım etmek. Eğer aklınızda sorunuz varsa veya yapamadığınız bir şey varsa yorum olarak sormaktan sakın çekinmeyin

Metin2 pvp serverler hakkında bir önceki Metin 2 PvP Server NPC Fiyat Değiştirme isimli makalemizde market fiyatlarını değiştirme, metin2 market fiyatlarını ayarlama ve metin2 pvp server npc fiyatlarını ayarlama konuları hakkında detaylı bilgilere yer verilmiştir.

31 Mayıs 2014 Saat : 10:44

“Metin2 PvP Server Reload Komutları” için 1 Yorum

  1. Efe Polat dedi ki:

    Saltanat,mt2,,pvp serverler,SaltanatMt2,Online,Pvp,Oyunu.

Metin2 PvP Server Reload Komutları Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz