Metin2 Pvp Serverler Cheat Engine Para Hilesi


Metin2 Pvp Serverler Cheat Engine Para Hilesi

Metin2 pvp serverlerda cheat engine kullanarak para hilesi gerçekleştirmeden önce cheat engine çalışma mantığını anlamanız önemlidir. Cheat engine programı RAM üzerinde toplanan bilgilerin byte olarak görüldüğü bir program mekanizmasına sahiptir. RAM üzerinde toparlanan bilgilerin byte olarak görüldüğü cheat engine programında oyun içi değişiklikler gerçekleştirebilmek için bit-byte dengesi kurmak gerekir. Metin2 ‘de byte olarak görülen bilgiler cheat engine programında bit olarak karşınıza çıkıyor. 8 katlık bir büyüklük farklı olduğundan ötürü istediğiniz rakamın 8 ile çarparak sonuç alırsınız.  Para hilesinin nasıl yapılacağını kısaca özetlemek gerekirse örnek olarak paranızın 4000 olduğunu varsayalım. Oyun içinde yere 1998 yang atıyoruz, biraz ileriye de 2 yang atıyoruz. Geriye 2000 yang kalıyor. Bit-byte arasındaki dengeyi kurabilmek için 8 ile çarpıyoruz. Sonuç 16000 oluyor. Tekrar açıklamakta fayda var bit ile byte arasındaki büyüklük 8 kat olduğu için bunu gerçekleştiriyoruz.  Sonrasında cheat engine programı içinde bilgisayar imgesine tıklayıp metin2.bin dosyasını seçiyoruz. Bu işlemin ardından program sadece metin2 içerisindeki verileri buluyor. Aşağıdaki bölümden 4 byte yerine 2 byte kısmını tercih edip 16000 olarak aratıyoruz. Karşınıza çok sayıda sonuç çıkacaktır. Bunun temel sebebi oyun içerisindeki tüm pazar fiyatlar, göreveler ve benzeri durumları bulmasından kaynaklanıyor. Önceden yere attığımız parayı alıyoruz bu para 31984 oluyor. First scan increased bölümünden arama yapıyoruz paramızın belirtilen verilerini buluyoruz. Çift tıklayıp aşağıya indiriyoruz. Chane recorddan value bölümünü tıklıyoruz. Ne kadar para istiyorsanız 8  ile çarpıp yazıyoruz. Ok butonuna tıklayıp kapatıyoruz. Sonra yere attığımız 2 yang’ına da alıp hedeflediğiniz paraya kavuşmuş oluyorsunuz. İstediğiniz gibi harcayabilirsiniz.

Metin2 pvp serverler hakkında bir önceki Metin2 Çekme Hilesi 2015 Şubat isimli makalemizde 2015 çekme hilesi, şubat çekme hilesi ve yeni çekme hilesi konuları hakkında detaylı bilgilere yer verilmiştir.

Diğerleri ;

  • metin2 cheat engine para yapma
17 Şubat 2015 Saat : 7:50

“Metin2 Pvp Serverler Cheat Engine Para Hilesi” için 1 Yorum

  1. bir flankes dedi ki:

    kardeşim cheat engineden ne yapacağımızı tam söylememişsin kısa geçmişşin neye tıklayacağım nereye yazağımız hepsi bir net şekilde anlat

Metin2 Pvp Serverler Cheat Engine Para Hilesi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz