Pvp Serverde İtem Açıklama Kısmı Nasıl Değiştirilir ?


  • Anasayfa
  • Pvp Serverde İtem Açıklama Kısmı Nasıl Değiştirilir ?

Merhaba, bu yazımızda sizler için yani Metin 2 PvP server kurmak isteyen arkadaşlar için her itemin altındaki açıklamanın nasıl değiştirilebileceğini göstereceğim. Bu açıklama kısmı ne işe yarıyor? Açıklama kısmı itemin özelliği ve ne işe yaradığı hakkında bilgi veriyor. Bu bilgileri değiştirmek oyuncular açısından oyunun daha net anlaşılmasına yardımcı olur ve sizi diğer pvp serverlerden daha farklı bir oyun hizmeti sunarsınız.

Bu kısmı değiştirmek için birkaç metin belgesini düzenlemek yeterli. Başlayalım o zaman. “locale\tr” klasörünü açtıktan sonra “itemdesc” bölümüne giriyoruz. Bundan sonra yapmamız gereken değiştirmek istediğiniz itemin kodunu aratmak. Karşısında yazan açıklamayı istediğimiz gibi değiştirebiliriz.  Bir örnek ile açıklayalım durumu. Değiştirmek istediğimiz itemin kodu 999912. Bu itemi bulduktan sonra karşısındaki açıklamayı istediğimiz  gibi değiştirelim ve kaydedelim.

Yeni bir item eklemek için ne yapmalıyız? En alta gelerek şu düzende ekliyoruz itemimizi:

“itemin kodu”  “itemin ismi” “açıklama kısmı”. Böylelikle oyuna ilaveten eklenen itemlere de açıklama yazmış oluyoruz.  Arkadaşlar bu işlemler gereksiz gibi görünebilir ancak ufak detaylar size artı olarak dönecektir ve o kadar pvp server arasında yükselmenizi sağlayacaktır.

metin2 pvp server item açıklama kısmını değiştirme

metin2 pvp server item açıklama kısmını değiştirme

Metin2 pvp serverler hakkında bir önceki Metin2 Pvp Server "errorCode=200" Hatası isimli makalemizde Metin2 Pvp Server errorCode=200 Hatası ve metin2 pvp serverler eror code hatası konuları hakkında detaylı bilgilere yer verilmiştir.

21 Mayıs 2014 Saat : 2:32
  Genel

Pvp Serverde İtem Açıklama Kısmı Nasıl Değiştirilir ? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz