Metin2 Nesne Market Düzenleme

Merhabalar arkadaşlar, metin2 pvp serverler nesne market düzenleme işlemi aslında 2'ye ayrılmaktadır

Server Türü :

Metin2 PanellerMetin2 Pvp Server Hata Çözümleri

İp/Site :
Zorluk :
Durum : kapali
Site : http://
Server Açıklama : Merhabalar arkadaşlar, metin2 pvp serverler nesne market düzenleme işl
TNT Sloganı : Metin2 Nesne Market Düzenleme

Merhabalar arkadaşlar, metin2 pvp serverler nesne market düzenleme işlemi aslında 2’ye ayrılmaktadır. Birinci kısım metin2 pvp serverler nesne markete item ekleme olarak adlandırabiliriz, ikinci kısımı ise; kodlarla oynayarak nesne market kodlama, değiştirme, tipini düzeltme veya şekil verme olarak adlandırabiliriz.

1. Kısım : Kodlama kısmından başlamamız gerekir ise, ben sizlere nesne marketi 0 dan kodlamayı değilde, ufak düzenlemeler hakkında tüyo vermeyi tercih edeceğim. Öncelikle bu konularda başırılı bir editör olan notepad ++ programını öneririm indirmek için tıklayın. Programı indirin daha sonra google a html kodları yazarak belli başları html kodlar öğrenin size çok yardımı dokunur, daha sonra ise istediğiniz ufak düzenlemeleri yapabilecek kıvama geleceksiniz. Tabi ki düzenlemeyi yapacağınız kısımları da iyi bilmeniz gerekecek, örneğin her nesne marketde her bölüm için php dosyalarına verilen isimler aynı olmaz farz-ı misal üst kısıma kimisi, header.php derken kimisi ust.php kimisi tepe.php diye isim vermiş olabilir, veya alt kısıma kimisi footer.php, kimisi alt.php kimisi ise site-alt.php diye isim verebilir bu sebeple hepiniz kullandığı ortak bir panel olmadığı için bu konu hakkında daha fazla detaya inmeyeceğim.

2. Kısım : Düzenleme, düzenlemeden kastımız nedir ? Tabi ki nesne marketteki itemleri düzenleme, nesne market item resimleri değiştirme, belli başlı benzer ufak düzenlemeler. Bu düzenlemeleri yapmak için öncelikle nesne marketin admin panelini bulmalısınız genel olarak şu şekilde olabilir; siteadi.com/market/admin, siteadi.com/market/yonetim vb. buldukdan sonra panelden düzenlemek istediğiniz itemin içerisine girin ve değiştirin 🙂 . Olmadımı yapamadınız mı  ? Tüm itemlerin bir veritabanında tutulması gerekli buda muhtemelen oyunun veritabanında, navicat ile bağlantı yapın muhtemelen veritabanı adı shop veya markettir içerisine girin ve elle düzenleyin. Resimler için ise siteye ftp bağlantısı kurun, misal siteniz.com/market ise nesne marketinizin adresi ftp den aynı şekilde market klasörüne girin içerisinde resimler veya images isimli klasör olacakdır, değiştirmek istediğiniz resmi ince eleyerek bulun ve yenisi ile değiştirinmetin2-nesne-market-duzenleme

0

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Paylaş