Metin2 Pvp Server FTP Otomatik Log Silme

Bu makalemizde anlatacaklarımı çoğunuzun bilmediğine eminim. Bu yöntem metin2 pvp serverler sahipler

Server Türü :

Metin2 Game DosyalarıMetin2 Questler

İp/Site :
Zorluk :
Durum : kapali
Site : http://
Server Açıklama : Bu makalemizde anlatacaklarımı çoğunuzun bilmediğine eminim. Bu yöntem
TNT Sloganı : Metin2 Pvp Server FTP Otomatik Log Silme

Bu makalemizde anlatacaklarımı çoğunuzun bilmediğine eminim. Bu yöntem metin2 pvp serverler sahipleri için oldukçe önemlidir. Bu yöntem ile hiç uğraşmadan pvp server loglarınızı kolaylıkla ve istediğiniz arayla otomatik olarak silinmesini sağlayacaksınız. Bu arayı siz istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz ben kendi serverimde 10 dakika da bir temizlenmesini ayarladım. Neyse çok uzatmadan anlatıma geçelim.

” Logsil.sh ” adlı bir dosya oluşturun. Yalnız uzantısına dikkat edin ” .sh “. Bu dosyanın içine de log silme kodunuzu yazın. Log silme kodu herkes de farklıdır örneğin bende ” cd /usr/game && sh sil.sh “. Siz kendinize göre bunu ayarlayın.

Ardından kaydedip dosyamızı ftp de /root ‘a atıyoruz ve ch modu 777 yapın. Şimdilik burada işimiz bitti şimdi asıl işin sırrını anlatalım. Putty ile sshye bağlanın ” crontab -e ” yazarak cron tablomuzu açalım ve ilk satıra ” 5/****/root/logsil.sh ” yazıyoruz.

NOT : Eğer cron tabloya yazamıyorsanız ” A ” ya basmanız yeterli. Silmek içinde “D” tuşunu kullanın.

Yukarda verdiğimiz kod logsil.sh yi 5 dakika da bir çalıştırır eğer bu sayıyı artırmak istiyorsanız en başta yazdığınız 5’i istediğiniz gibi değiştirin.

Tüm dediklerimizi harfiyen yaptıysanız “:q!” yaparak dosyayı kaydedip çıkın ardından dosyayı çalıştırmak için “service cron restart” yazmanız yeterli olacaktır.

Bu dediklerimizi yaptıktan sonra metin2 pvp serverleriniz rahatlayacaktır. İyi oyunlar 🙂

0

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Paylaş