Metin2 Servere Açık Artırma Sistemi Ekleme

Merhaba arkadaşlar, Bu makalemizde metin2 pvp serverlerinize renk katacak çok süper bir özellik ile

Server Türü :

Metin2 Game DosyalarıMetin2 Questler

İp/Site :
Zorluk :
Durum : kapali
Site : http://
Server Açıklama : Merhaba arkadaşlar, Bu makalemizde metin2 pvp serverlerinize renk kata
TNT Sloganı : Metin2 Servere Açık Artırma Sistemi Ekleme

Merhaba arkadaşlar,
Bu makalemizde metin2 pvp serverlerinize renk katacak çok süper bir özellik ile karşınızdayım. Öncelikle unutmamak gerekir ki bir serverin tutulması için farklı olmak, yenilikçi olmak gerekir. İnsanlar yeni şeyleri severler. Lafı çok dolamadan açık artırma sistemi nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır, nasıl eklenir onlardan kısaca bahsetmek istiyorum.

 

Bu sistemin genel amacı pvp serverler oyuncuları arasındaki ticaret ilişkisini artırmak, oyun genelinde ticareti artırmak, ticareti kolaylaştırmaktır. Açık artırma sisteminin oyun içi özel bir sayfası var. Envanter gibi ayrı bir sekme. Buradan açık artırmaya çıkarılmış itemler gözüküyor buradan hem sizde açık artırmaya item ekleyebilirsiniz hem de açık artırmada olan bir iteme teklif verip alabilirsiniz. Eğer satıcıysanız hemen al fiyatından direk alabilirsiniz yada teklifde bulunabilirsiniz. Teklifte bulunduktan sonra alıcıya teklifiniz gidecektir o eğer kabul ederse item direk envanterinize aktarılacaktır. Eğer satıcı iseniz itemi açık artırmaya koyduktan sonra iteminize gelen tüm teklifler size uyarı olarak gelmektedir. Eğer ben daha pahalıya satarım diyorsanız red tuşuna basarsınız eğer fiyatı iyi satayım derseniz kabul tuşuna basarsınız ve iteminiz satılır.

Uygulamadan bir görüntü;

pvp

Metin2 Pvp Serverime Açık Artırma Sistemini Nasıl Ekleyebilirim ?

 • İlk önce BURDAN kurulum için gerekli olan dosyamızı indirelim.
 • Daha sonra ftp ye giriş yaparak “/var/db/mysql/player” dizinine girelim ve indirdiğiniz dosyanın player dosyalarını buraya atalım ve çıkalım.
 • Ardından tekrar ftp dan “/usr/game/share/locale/turkey/quest*” dizinine girelim ve indirdiğiniz dosyanın içindeki ” acik.lua ” dosyasını bu dizine atalım.
 • Yeni bir .lua dosyası eklediğiniz zaman bunu puttyden aktif etmeniz gerekmektedir. Puttye bağlanarak ” ./qc acik.lua ” yazın ve ardından puttyden çıkın.
 • Şimdi reboot atarak açık artırma sistemini aktif edebilirsiniz.

 

Metin2 Pvp Server açık artırma sistemi “20087” kodlu npcye yapılmaktadır. Dilerseniz bunu ayarlardan değiştirebilirsiniz.

İyi oyunlar..

0

Yorumlar (3 Yorum)

 • erçekten güzel bir quest eğer işe yararsa çok ses getirir

  0
 • metin2 de hile açan orospu çocuğunu buldum aq http://t.co/AZmJK9CWQW

  0
 • ERCAN YURTSEVER

  Kardeş Şöyle bir sıkıntı var iyi hoş npcye chatler yükleniyor reboot atıyorum oyuna giriyorum npcden acıkarttırma bilgisine tıklıyorum üzerime itemi sürükle diyor fakat sürükleyince Merhaba diyo sadece herhangi birşey açılmıyor dediklerini harfiyen yaptım zaten acemide sayılmam neden böyle oldu bu

  0

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Paylaş